چاپ بر روی فلزات

امروزه علاوه بر چاپ بر روی کاغذ و ام دی اف / چرم و پلاستیک چاپ بر روی فلز ات نیز انجام می شود. کاربرد گسترده ای در دکوراسیون داخلی وخارجی دارند. وانواع وطرح ها را با کیفیت وماندگاری خوب بر روی سطوح فلزی از جنسهای مختلف ایجاد می کنند .صفحات فلزی چاپ شده در انواع تابلوها ی  راهنمایی ورانندگی / تابلوهای فلکسی تبلیغاتی  سطح شهر / نماهای ساختمان و تابلوهای نفیس که این چاپها به وسیله دستگاههای چاپ فلت بد است.  در چاپ های روی فلز از دستگاههای دیجیتال انجام می گیرد .

که در ان ها از اشعه فرا بنفش برای خشک کردن جوهر در چاپ استفاده می شود.  چاپ برروی سطوح فلزی رنگ شده از قبیل استیل و الو مینیم به مرکب هایی با پوشش بالاثبات وپایداری واز همه مهم تر حرارت رادارد.  نحوه چاپ بر روی فلزات به رنگ شدن یا بدون رنگ بودن سطح فلزات چاپ بستگی دارد . اگر سطح چاپ فلز بدون رنگ باشد بایستی از مرکب های حرارتی استفاده کرد که این مرکب ها مخصوص کوره با دمای بالای ۱۵۰ درجه شده وبه مدت ۲۰ دقیقه حرارت ببیند . چاپ فلز زمانی که به شکل کوره ای پخت انجام می شود باید دقت نمود که رنگ ها کمی در زمان پخت تیره می شوند . و این نکته را باید لحاظ نمود .

اما برای سطوح رنگ شده که به شکل استاتیک می باشد میتوان از مرکب های مخصوص سطوح چاپی بستگی داردمی توان برای چاپ اینگونه فلزات از مرکبهای PVC  یا PPاستفاده کرد. یکی دیگر از روش های چاپی که برای چاپ فلزات میتوان نام برد چاپ افست حلب میباشد که در این روش چاپ فلزات برایر چاپ حلب استفاده میشود که بیشترین کار برد را در صنعت قوطی سازی دارد. چاپ این روش به صورت رول وشیت می باشد . چاپ رول: به صورت پیوسته ویکپارچه است ودستگاه دارای کوره خشک کن می باشد . چاپ شیت:این روش چاپ ورق بسته به ابعاد دستگاه که اکثر ۲۱ متر در ۱متر است وارد دستگاه شده وبعد چاپ وارد کوره می شود. و مرکب چاپ شده خشک میگردد.

اگر محصول برای قوطی های غذایی یا بهداشتی مصرف گردد.  باید داخل انها با لاک مواد غذایی پوشش داده شود .در چاپ فلزات میتوان از مرکب های ایرانی وخارجی استفاده نمود .

فقط ضعف مرکب های ایرانی در میزان چسبندگی وقدرت پوشش دهی انها می باشد. اما مرکب های خارجی چاپ سیلک به ویژه مرکب های GL شرکت مار بو المان دارای ثبات رنگ وپوشش بسیاربالایی می باشد.
این مرکب ها برای چاپ روی سطوح فلزی وشیشه ولعابدار کار برد بسیار دارد. اکثر مرکب های کورهای چاپ فلزات به صورت دو جزعی می باشند برای بالا بردن میزان ثبات آنها از ماده سخت کنند مصنوعی استفاده میشود.

چاپ بر روی فلزاتی که آبکاری شدهاند دارای پیات میباشند ودیگر استفاده از مرکب های کورهای ندارند. علت این ثبات بالاتر عدم چرب بودن سطح بعداز آبکاری است .چون که مرکب بر روی سطوح چرب چاپ است که اثر بسیار منفی روی مرکب منتقل شده دارد . برای از بین بردن چربی والکتر یسته ساکن موجود میتوان از حرارت استفاده کرد یا از تجهیزات دیگر برای چربی گیری استفاده کنیم. در چاپ فلزات براساس نوع محصول تولیدی شیوه چاپ انتخاب می گردد به طور مثال برای چاپ حلب قوطی سازی از چاپ فلز افست استفاده میشود. وبرای چاپ پنلهافلزی وکارای خاص از چاپ فلز سیک استفاده می شود . واز چاپتامپو برای چاپ برروی قطعات فلزی که دارای قوص وشکل هندسی خاص می باشند استفاده میگردد.

البته در سطوح گرد به غیراز چاپ تامپو از چاپ سیک هم می توان استفاده کرد.مهمترین مسِِاله در مورد نیاز در موارد چاپ فلز دوام مرکب آن است که این به مقاومت در برابر نور /آب وهوا به میزان چسبندگی بر می گردد.  در چاپ فلز در برخی از موارد روی فلز به شکل اسید کاری سطح فلز گود میشود سپس به وسیله رنگ داخل فضای گود پر می شود .ونوشته ها به شکل رنگی ظاهر می گردند. البته به روش لیزر هم می توان روی فلز حکاکی کرد ولی چون عمق حکاکی پایین است نمی توان آن را رنگی نمود.  مزایای روش چاپ با روش لیزری یا حکاکی لیزری در این است که چاپ را می توان به شکل رنگی وتن های مختلف خاکستری به وجود آورد.اما حکاکی لیزری فقط می توان به رنگ مشکی وسفید دست یافت.

البته چاپ فلزات الکترو شیمیایی وجود دارد که با استفاده از جریان مستقیم برق ومحلول الکترو لیت عمل وشابلون چاپ انجام می شود .با این تفاوت که مرکب در چاپ وجود ندارد وشکل به صورت سفید یا مشکی حکاکی شده است.  چاپ فلز برجسته : در این روش ابتدا عمل چاپ برروی ورق آلومینیم انجام می شود سپس بوسیلهکلیشه فلزی نرو ماده که از طرح چاپ شده تهیه می شود سپس کلیشه برروی دستگاه پرس بستهشده وورقه برش داده شده فلزی بین کلیشه قرار گرفته وتحت فشار زیاد عمل برجسته سازی انجام می شود. قابل ذکر است که عمل برجسته بر روی ورق وآلومینیم با ذخامت زیر یک میلیمتر انجام می شود.وبیشترین کار برد این نوع چاپ بر جسته در حوظه ساخت پلاکهای خودرو و پلاکهای صنعتی می باشد. در چاپ فلز از تمامی فلزات مانند فلز آهن /آلومینیم /استیل / برنج / نقره و طلا استفاده می شود.

نحوه سفارش هدیه اداری بصورت آنلاین

فرم ثبت سفارش

کاربران عزیز میتوانید سفارش خود را از طریق فرم سفارش ثبت نمایید. همچنین میتوانید برای پیگیری سفارشات خود با شماره های زیر تماس بگیرید.
۰۹۳۵۲۱۲۲۲۹۵        ۰۲۱۴۴۲۸۵۲۳۸

نمونه کارهای مارا میتوانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست